me4health

Mapa marzeń – jak zaplanować szczęście?

Mapa marzeń to sposób na to, aby wszystkimi zmysłami doświadczyć to czego pragniesz. To czułe i świadome zaproszenie skierowane do wszechświata, aby w naszym życiu wydarzało się to o czym myślimy, za czym tęsknimy. 

mapa marzeń

Co zapraszasz do swojego życia? 

Ludzi? Sytuacje? Wydarzenia? Emocje? Kolory? Zapachy? Smak? Słowa? Uśmiech? Spełnienie? Zdrowie?

Mapa marzeń – zaprojektuj to, czego pragniesz

Zaprojektuj i stwórz to czym i kim chciałabyś_chciałbyś się otaczać. Doświadcz swoich pragnień wszystkimi zmysłami. Niech wyjdą z przestrzeni Twojej głowy, przenieś na papier/ komputer. Niech ręka zapisze, a oczy zobaczą. Możesz powiedzieć na głos. “Zapraszam do swojego życia energię…” 

Być może na tym etapie jest to zbyt trudne zadanie i nie jesteś w stanie wyobrazić sobie konkretnych ludzi jakich zapraszasz, konkretnych sytuacji i wydarzeń jakich chcesz doświadczyć. W porządku. Zamknij oczy i wyobraź sobie emocje. Możesz życzyć sobie śmiania się z przyjaciółmi do rana, beztroskiego tańczenia, pachnących białych konwalii, pięknej muzyki , poczucia bycia tu i teraz na 100%, sprawczości… możesz wyobrazić sobie kolory jakie chcesz, aby zagościły w Twoim życiu. Wszystko zależy tylko od Ciebie. 

Kartografia mapy do naszego szczęścia

Aby stworzyć Mapę Marzeń wykorzystujemy siatkę bagua. Bagua jest metodą feng shui doprowadzającą dobrą energię chi odpowiedzialną za nasze zdrowie, relacje z innymi, sprawy finansowe itd. 

Siatka bagua składa się w sumie z 9 części: 8 części i centralnej przestrzeni. Kolejno te przestrzenie wizualizujemy tworząc naszą mapę marzeń:

  • centrum – ja, zdrowie, dobre samopoczucie
  • pieniądze, bogactwo i dobrobyt
  • mądrość, uznanie w dziedzinach, którymi się zajmujemy
  • związek/miłość
  • rodzice/autorytety
  • dzieci/hobby
  • wiedza/nauka – rozwój osobisty
  • praca/kariera  
  • przyjaciele/podróże

Jak wygląda mapa marzeń?

Aby stworzyć swoją Mapę Marzeń nie potrzebujesz zdolności plastycznych. Zastanów się i wybierz, czy prościej będzie Ci ją tworzyć na komputerze w dowolnym programie, czy na dużym kartonie. Możesz wykorzystać elementy z gazet i nakleić je na swojej pracy. Szukaj takich obrazów, elementów, które w poszczególnych sferach chcesz mieć w swoim życiu. Których pozytywną energię czujesz nawet w najdrobniejszych szczegółach – niech one zapełnią Twoją Mapę.

Mapę możesz wykonać w dowolnej dla siebie formie: wyklejanej, malowanej, wycinanej.. na komputerze lub na papierze. 

Wiele inspiracji graficznych znajdziesz też w internecie. Ciekawy wpis opisujący jak wygląda siatka bagua, na której tworzymy te mapy znajdziesz tu.

Mapa marzeń wytyczana jest tym, co masz w sercu

Być może brzmi ta nazwa trochę trywialnie niemniej jest to bardzo głębokie wewnętrzne, duchowo ćwiczenie. 

Podczas przygotowywania się do jego stworzenia musimy najpierw odpowiedzieć sobie na wiele bardzo ważnych dla nas pytań. Są one ważne, bo dotyczą właśnie nas. 

Pytania, które mogą pojawić się na które należy odpowiedzieć same pojawią Ci się w głowie w odpowiednim momencie, będą dotyczyły tego jak wyobrażasz sobie swoją przyszłość, jak chcesz żyć, jak chcesz zawodowo się rozwijać, jak widzisz swój związek, co przyciągasz do swojego życia, jaką energię, jakimi kolorami, stworzeniami, roślinami etc chcesz się otaczać, co zapraszasz do swojego życia itd

Daj sobie proszę przy tym ćwiczeniu czas. To nie ma być wyścig, tylko dopracowana praca wewnętrzna, którą przedstawisz w takiej formie, aby doświadczać jej wszystkimi zmysłami. 

Mapa marzeń dojrzewa, gdy na nią patrzysz

Mapa marzeń pomoże Ci poczuć wszystkimi zmysłami, czego potrzebujesz i pragniesz w swoim życiu. Jeśli będzie w widocznym dla Ciebie miejscu (np. w ramce) – będzie Ci przypominać o Twoich marzeniach i zaproszeniu do wszechświata. Twoja intencja nie jest już tylko w Twojej głowie. Możesz się do niej uśmiechać, doświadczać jej każdego dnia. 

Gdy ją zrobisz – nie chowaj jej do szafki czy nie wrzucaj do folderu “kiedyś tam zajrzę” – umieść ją w miejscu, na które będziesz patrzeć, aby energia pozytywnych zmian była dla Ciebie dostępna jak najczęściej.

Czy dzisiaj jest dla Ciebie dobry dzień, aby zacząć pracować nad swoją mapą drogi do szczęścia?

Więcej do odkrycia

jedzenie emocjonalne
Emocje

Jedzenie emocjonalne – gdy głód nie dotyczy ciała

FacebookTweetPinLinkedInEmail Jedzenie emocjonalne to proces w którym nasze emocjonalne braki i potrzeby próbujemy zaspokoić jedzeniem. Doświadczamy wówczas, że nasze poczucie głodu i sytości przestaje dotyczyć