me4health

Afirmacje – sprawczość w Twoich myślach

Afirmacje – to właśnie dzięki nim możesz doświadczyć, jak wiele zmieniają nasze myśli i jak tworzą nasze jutro.

afirmacje

Zrób sobie “dzień dobry”

Poranek. Pobudka. W głowie masz natłok myśli ale to ta jedna wybija się na pierwszy plan: “To będzie dobry dzień. Moje zadania pójdą sprawnie” lub “Znowu niekończąca się lista spraw. Dziś na pewno nic się nie uda”. 

Możesz świadomie wybrać, z jaką energią zaczniesz dzień. Jeśli nie doświadczyłeś/łaś tego do tej pory – wypróbuj afirmacje, zdania, które podnoszą nastrój i pobudzają energię. Gdy się obudzisz, przeciągnij się, poczuj przyjemny dotyk pościeli, uśmiechnij się do bliskiej osoby lub śpiącego obok zwierzaka. Pomyśl “To będzie dobry dzień.” i zobacz, jak rozpromieni się świat wokół Ciebie.

Afirmacje to skuteczny sposób, aby myśleć we wspierający i witalny sposób. To potężna metoda w kontrolowaniu wewnętrznego krytyka, który często podcina nam skrzydła i zabiera energię działania.

Czyje afirmacje będą mi służyć?

Możesz napisać swoje afirmacje dotyczące najważniejszych dla Ciebie przestrzeni: zdrowie, relacje, pieniądze, praca, rozwój osobisty. Instrukcję, jak to zrobić znajdziesz w kolejnym akapicie.

Możesz też znaleźć gotowe treści, które będą do Ciebie przemawiać, będziesz je czuć jako nazwanie swoich potrzeb.

Jeśli nie wiesz w jakich obszarach najbardziej wyraźnie widzisz pozytywną zmianę – spróbuj stworzyć swoją Mapę Marzeń. Jak to zrobić przeczytasz tutaj.

Jak tworzyć skuteczne afirmacje?

  1. wszystkie afirmacje tworzymy w czasie teraźniejszym, bo dla naszej podświadomości czas przyszły jest bliżej nieokreślony. Dlatego nie piszemy: “będę zdrowa” tylko “jestem zdrowa”, aby afirmować pozytywny stan, którego pragniemy
  2. zrezygnuj ze słów: “potrzebuję”, “pragnę”, “chcę” – chodzi o to, aby doświadczać pozytywnego stanu spełnienia a nie oczekiwania/niedosytu, prawda?
  3. używaj pozytywnych komunikatów, bez słowa “nie” – czyli zamiast “nie choruję” napisz “cieszę się dobrym zdrowiem”
  4. twórz afirmacje, które zakładają pozytywną zmianę nie są jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy masz długi napisanie afirmacji “mam 1 000 000 dolarów oszczędności na koncie” może spotkać się ze zdziwieniem i oporem naszej podświadomości. Lepiej sformułować wówczas afirmację procesu “otwieram się na skuteczne zarządzanie swoim budżetem i nowe formy zarabiania pieniędzy”.

Pisanie afirmacji to potężny dialog z podświadomością. Dlatego jeśli podczas zapisywania afirmacji pojawią się w Tobie negatywne myśli lub przekonania – zapisuj je. To bardzo dobra wskazówka do, tego w jakich obszarach potrzebujesz wzmocnienia. Czyli po prostu dobry spis tematów do kolejnych afirmacji.

Kiedy afirmacje działają najsilniej?

  1. pracujesz na raz maksymalnie z 3 afirmacjami
  2. zapisujesz afirmacje odręcznie, codziennie przez 21 dni

Jeśli jakiegoś dnia zapomnisz/nie zapiszesz afirmacji – dodaj 3 kolejne dni do całego czasu pracy z afirmacjami.

Kiedy warto zacząć afirmować?

Afirmacje to forma dialogu z naszą podświadomością i tworzenia nowych sposobów myślenia o sobie i o świecie. Warto wygospodarować czas, aby wejść w ten dialog i doświadczyć, jak dzisiejsze myśli tworzą nasze jutro.

Wprowadź afirmacje jako swój codzienny rytuał i sprawdź, jak dojrzewają zmiany w Tobie i wokół Ciebie.

Więcej do odkrycia

depresja
Emocje

Depresja – czy tę chorobę da się wyleczyć?

FacebookTweetPinLinkedInEmail Depresja przez nasze społeczeństwo jest często obarczana etykietą “choroby nieuleczalnej”, a towarzyszące jej przerażające stigmy potęgują ten mit. Jednakże, spójrzmy na to z perspektywy